TÜRKOVAC 3. FAZ AŞI ÇALIŞMALARI GÖNÜLLÜLER E YAPILMAYA BAŞLANDI
21 Ekim 2021

Hastanemiz Hekimlerinden Uzm. Dr. Selcan Arslan Özel tarafından koordine edilen Turcovac 3. Faz aşı çalışmaları hastanemiz aşı birimine ve Sağlık Bakanlığı Alo 184 'e başvuru yaparak aşı çalışmalarında gönüllü olan vatandaşlarımız hafta başından itibaren aşılama hizmetinden faydalandı.
Hastanemize başvuran gönüllülerimiz fiziki muayene sonrası tansiyon, ateş, nabız, satürasyon gibi bulgular takip edildi. Bulgular sonunda herhangi bir tanı saptanmaması halinde sağlık görevlileri tarafından aşıları yapıldı.
İl Sağlık Müdürü Op. Dr. Yüksel Pehlevan ve ekibi tarafından Aşı birimine yapılan ziyarette açıklamalarda bulunan Enfeksiyon Hekimi Uzm. Dr. Selcan Arslan Özel şu bilgileri paylaştı.
SBÜ Derince Eğitim Araştırma Hastanesi olarak Turcovac rapel çalışmasına dahil olduk. 1-2 doz sinovac aşısı olmuş, ikinci doz aşıdan sonra 3 ay geçmiş, 9 ay geçmemiş olan, Covid geçirmemiş sağlıklı 18-59 yaş arası kadın erkek gönüllüler alıyoruz. 3. Rapel dozu Turcovac olarak yaptırmak isteyen yada Sinovac yaptırsa da çalışma kapsamında yaptırmak isteyenler olursa aşı merkezimizde gönüllü olarak ağırlamak isteriz. Çalışma merkezinin sabit telefonundan (0262 317 80 80) ulaşarak ayrıntılı bilgi ve randevu alabilirsiniz. Ayrıca gönüllü olmak isteyen vatandaşlarımız e-devlet üzerinden de başvuru yapabiliyor.